iNergy - nasz zespół

Nasz Zespół

Jerzy Hawranek Dyrektor Techniczny

Autor i konstruktor nawiewnika RVU, jeden z głównych założycieli Rehact AB oraz iRWN
sp. z o.o.

Od najmłodszych lat pasjonował się tematyką oszczędzania energii. W wieku 12 lat wygrał zakład
z pracownikiem kotłowni w budynku, w którym mieszkał. Założył się, że zużyje o 30% mniej koksu paląc
w piecu non-stop, niż palacz paląc dwa razy dziennie.
W 1974 roku wyjechał do Szwecji by zdobyć praktyczną wiedzę na temat technologii pomp ciepła.
W 1978 roku stojąc w korkach w Sztokholmie, doszedł do wniosku, że samochody czekając na światłach, niepotrzebnie wyrzucają spaliny do środowiska. Tak narodził się pomysł systemu Start
& Stop, który Jerzy Hawranek opatentował.
Jednak na wdrożenie w życie idei zmniejszenia emisji spalin oraz obniżenia zużycia paliwa w samochodach, trzeba było czekać ponad 20 lat. Dziś każdy szanujący się producent samochodów chwali się, że w swoim modelu ma ekologiczne urządzenie Start
& Stop.
W 1982 roku został zatrudniony w Autoliv Development AB jako konstruktor. W 1984 opracował rozwiązanie gwarantujące blokadę w pasach bezpieczeństwa, na które Autoliv uzyskała patent. Umożliwiło to szybki rozwój firmy. Dziś Autoliv jest jednym z największych przedsiębiorstw w branży.
Budując własny dom, opracował technologię wentylacji nawiewnej łączącej zalety ogrzewania podłogowego i pompy ciepła.
Od 1988 roku wprowadzał na rynek polski technologię Wodnego Ogrzewania Podłogowego (WOP)
i Pomp Ciepła (PC).
Współpracuje z najważniejszymi firmami na rynku: Uponor, Danfoss, Systemair, Swegon
i Climatwell.

W 2008 roku za nawiewnik RVU, który będzie produkowany w fabryce iRWN sp.z o.o. odebrał prestiżową nagrodę Best CSR Entrepreneur z rąk szwedzkiej księżniczki Wiktorii.

Małgorzata Wierzchowiecka Dyrektor Operacyjny

Posiada blisko 20-letnie doświadczenie zawodowe w działalności sektorów: bankowego, energetycznego oraz w działalności konsultingowo-doradczej. Ma rozległą wiedzą na temat formalno-prawnych, organizacyjnych i finansowych uwarunkowań funkcjonowania podmiotów gospodarczych
z kapitałem prywatnym w ww. obszarach biznesowych.
W 2005 roku rozpoczęła pracę w jednej z wiodących krajowych firm obrotu paliw energetycznych jako doradca zarządu i dyrektor ds. rozwoju, rozszerzając także swą aktywność na sektor energetyki odnawialnej. Doświadczenie merytoryczne zdobyte
w bezpośredniej realizacji ww. zadań oraz poprzez członkostwo w organach spółek prawa handlowego zaowocowało powierzeniem jej obecnie funkcji Dyrektora Operacyjnego.

Radosław Słomka Prawnik

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją w dziedzinie prawa gospodarczego. Posiada ugruntowaną wiedzę - popartą wieloletnią praktyką zawodową
- z zakresu prawa cywilnego i handlowego, pozwalającą na samodzielne i sprawne prowadzenie obsługi prawnej spółek prawa handlowego, a także znajomość szeregu aspektów prawa pracy oraz prawa podatkowego. W trakcie pracy zawodowej zdobył bogate doświadczenie w obszarze prawa administracyjnego, zwłaszcza w zakresie obsługi budowlanych procesów inwestycyjnych.
W roku 2002 ukończył dwuletnie ogólno-menedżerskie studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Warszawie i uzyskał tytuł Master of Business Administration (MBA).
Dzięki studiom MBA poszerzył wiedzę o zagadnienia związane z szeroko pojętym zarządzaniem, będące doskonałym uzupełnieniem prawniczego wykształcenia.

Katarzyna Marek Dyrektor ds. Marketingu & PR.

Od 2005 roku specjalizuje się w zarządzaniu działaniami marketingowo – sprzedażowymi. Realizowała projekty w Polsce i zagranicą. Posiada doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi zespołami ludzi.
Współpracowała między innymi z InterContinental Group oraz PwC Polska Sp zo.o.
Absolwentka Ekonomii Politechniki Radomskiej oraz studiów podyplomowych „Event Management & PR” w Dublin Business School.