Nawiewnik RVU

Nawiewnik ANF - Aktywny Nawiewnik Fasadowy

Nawiewnik ANF (Aktywny Nawiewnik Fasadowy) jest urządzeniem zapewniającym dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia w sposób ciągły, powolnym strumieniem, eliminując turbulencje. Jest on podstawą technologii AS (Aktywna Synergia) – innowacyjnej technologii łączącej ogrzewanie, chłodzenie i wentylację pomieszczeń w jeden indywidualnie sterowany system.

ANF jest montowany w ścianie zewnętrznej (fasadzie budynku) bezpośrednio przy pomieszczeniu wentylowanym, dzięki czemu można całkowicie wyeliminować kanały nawiewne, co pozwala zwiększyć przestrzeń użytkową w budynku.
Wymiary nawiewnika to: 200mm x 200mm x 1200mm oraz trzeba zachować minimalną odległość od fasady
dla zasysania i nadmuchu powietrza.

Innowacyjnością urządzenia jest położenie rurki z czynnikiem wzdłuż kierunku przepływu powietrza wraz z podziałem na sekcje. Idealne warunki dla przekazywania energii cieplnej uzyskujemy dzięki homogennemu połączeniu, na długości kanału, aluminium (dobry materiał do przekazywania ciepła z i do powietrza) i miedzi (odpowiednie środowisko dla wody).
Medium grzewczo-chłodzącym jest woda obiegowa systemu WOP (Wodne Ogrzewanie Podłogowe). Urządzenie składa się z obudowy mocującej, w środku której umieszczony jest podstawowy wymiennik o przekroju 12 ramiennej rozety. W jej płaskich ramionach przepływa woda ciepła lub zimna w zależności od potrzeb. Temperatura wody, pozwala na ogrzanie bądź chłodzenie powietrza przepływającego przez nawiewnik. Ruch powietrza zapewnia wentylator ssąco-tłoczący umiejscowiony w osłonie z wymiennym wkładem filtracyjnym.
Te cechy zapewniają dobrą współpracę z wodnym ogrzewaniem podłogowym oraz pompą ciepła i umożliwiają połączenie ogrzewania, chłodzenia i wentylacji w jeden system. Urządzenie ANF jest zaprojektowane w taki sposób, aby wszystkie jego podzespoły mogły podlegać całkowitemu recyklingowi.
Założeniem jest, aby nawiewnik był niewidoczny i niesłyszalny dla użytkowników, ale by zapewniał im poczucie świeżości i komfortu.

Nawiewnik RVU - Rehact Ventilation Unit